Espoon tuomiokirkkoseurakunnan nuoret

Täydentävät isos- ja leiriavustajavalinnat kesälle 2020

Alla näet listan kaikista ensi kesän rippikouluihin valituista isosista ja leiriavustajista sekä rippikoulujen työntekijöistä. Työntekijät ottavat uusiin rippikoulutiimeihin yhteyttä mahdollisimman pian.

Jos sinulla tulee muutoksia isos-/leiriavustajapaikkaasi koskien, ota yhteyttä oman rippikoulusi työntekijään. On myös erittäin tärkeää, että jos sinulla on minkäänlaisia flunssaoireita, et voi osallistua rippikouluun. Imoita tästäkin välittömästi oman rippikoulusi työntekijälle.

City 1, 1.-9.6.

Kirsi-Maria Isotalo, Sanna Ylitolonen, Hannu Kalmari

LA Alli Aarnio 
1 Julia Keränen                          
2 Paavo Räty  
3 Siiri Aleksejev                         
4 Elli Pasanen
5 Sauli Castrén                           

City-Musa, 4.-11.6., k. 13.6.

Risto Saarinen, Sami Marte, Anna-Liisa Haunio                       
LA Ville Hiekka                            
LA Veera Mathlin                      
1 Janika Lassila                           
2 Riina Hellsten                          
3 Joel Regner 
4 Ella Kirjonen
5 Fanni Niikko

City 3, 10.-18.6                            

Raigo Liiman, Pirjo Myllärniemi, Leksa Lehonmaa

1 Netta Varonen                     
2 Stiina Kopra
3 Saana Paavola                         
4 Marliina Honkanen               
5 Miro Rönnberg                       

Melonta, 22.-29.6.

Jyri Hakala, Sari Vikström-Kivioja, Taija Tiilikka

LA Veera Mathlin                      
1 Joel Regner 
2 Paula Janke 
3 Elena Väänänen                     
4 Ida Pirttisaari                           

Liikuntaripari, 22.-29.6.

Anssi Almgren, Hannu Kalmari, Riina Halme

LA Tessa Punkka                        
1 Hertta Ramirez                       
2 Elli Pasanen
3 Noora Koskela                        
4 Inka Pajula   
5 Suvi Simola  

Koivikko 1, 22.-29.6., k. 4.7.

Antti Kujanpää. Pentti Airaksinen, Iida Tarkamo

LA Iida Ahvenniemi                  
1 Mikael Laitinen                       
2 Ida Kangas
3 Joakim Simpson                     
4 Hanni Tynjälä                          
5 Tuomo Koljonen                    

Hvittorp 4, 29.6.-6.7., k. 18.7.

Reetta Ikonen, Pia Härkönen, Miia B, Saku Laaksonen, Kuura Sipilä

LA Ella-Kaisa Lehtinen
LA Nora Kuusi
1 Panu Castrén                           
2 Fanni Niikko
3 Sauli Castrén                           
4 Stiina Kopra
5 Kerttu Hänninen                    
6 Sofia Kuokkanen
7 Aino Järvinen
8

Väentupa 2, 29.6.-6.7., k. 12.7.

Vilppu Huomo, Anna Iivanainen, Laura Kuisma

LA Lilly Akili     
1 Sofia Kanen
2 Tinja Puumalainen
3 Essi Kortelainen
4 Venla Lahtinen
5                                                        

Hila 2, 6.-13.7., k. 18.7.

Kirsi Muurimäki, Outi Wenell, Lauri Telkki

LA Katariina Kainulainen
1 Fanni Immonen
2 Sanni Rytkönen
3 Akseli Kankaanpää
4 Inka Pajula
5 Riikka Vilén                                    

Vierumäki 1, 6.-14.7

Seppo Särkiniemi, Virpi Sutelainen, Simo Halme

LA Ville Heinström
1 Saila Jussila
2 Pauli Blomstedt
3 Silja Heinonen
4 Emma Ikonen
5 Netta Varonen                     

Kiipula 6, 6.-13.7.

Marja Malvaranta, Tiina Hiltunen, Marge

LA Maria Malinen
1 Jessica Johansson
2 Joona Kivioja
3 Amanda Andersson
4 Roosa Lindberg
5

Riuttaranta, 6.-13.7.                  

Samu Laaksonen                                                    

LA Suvi Tuominen                     
1 Amalia Kuukasjärvi               
2 Miro Kurkela                           
3 Laura Ramstedt                      
4 Jenni Takamäki                       
5 Vilma Päivinen                                                    

Kiipula 4, 6.-13.7., k. 22.8.

Sari Aittoniemi, Risto Saarinen, Elina N

LA Sointu Huttunen                 
1 Sini Karjalainen                       
2 Tiina Honkanen                      
3 Nora Sekkouri                         
4 Amanda Aheristo                  
5 Heidi Jämsä 

Kiipula 7, 13.-20.7.                      

Ari Kunnamo, Riina Halme, JP Jyväsjärvi

LA Ilona Ala-Honkola               
1 Meeri Kuoppala                     
2 Essi Pirskanen                         
3 Tuomo Koljonen                    
4 Väinö Hynninen                     
5                                                                                   

Pöyhölä 2, 13.-25.7., k. 15.8.

Päivi Linervo, Kirsi Kanerva, Ville Lehonmaa

LA Kuura Sipilä                            
1 Siiri Kanen   
2 Onni Salminen                        
3 Inka Tuulaniemi                      
4 Iida Tamminen                       
5 Emma Tepponen                   

Koivikko 2, 13.-20.7., k. 26.7.

Aleksi Majuri, Matteli H, Laura K

LA Janne Levänen
1 Anni Huittinen
2 Safi Akili        
3 Charlotta Florström
4 Milja Tulonen
5 Riikka Vilén

Vierumäki 2, 20.-28.7.

Anita Kyönsaari, Pauliina Alanko, Simo Halme

LA Eila Henriksson
1 Essi Kortelainen
2 Fanni Immonen
3 Mikael Laitinen
4 Netta Varonen
5                                                        

City 2, 20.-28.7., k. 16.8.

Reetta Ikonen, Kirsi Salonen, Saku Laaksonen

LA Suvi Tuominen
1 Julia Keränen
2 Akseli Kankaanpää
3 Marcus Järveläinen
4 Panu Castrén

Lapin vaellus 1, 18.-27.7., k. 16.8.

Vilppu Huomo, Miia Korttila, Taija Tiilikka

LA                                                     
1 Reetta Alanne
2 Reetta Söderberg
3 Elina Leppäkorpi
4 Siiri Aleksejev
5 Suvi Simola

Väentupa 3, 20.-27.7., k. 8.8.

Tuija Kuusinen, Pentti Airaksinen, Iida Tarkamo

LA Roosa Högbacka
1 Nora Kuusi
2 Sointu Huttunen
3 Jessica Johansson
4 Hanni Tynjälä
5 Vilma Päivinen                        

Koivikko 3, 20.-27.7., k. 2.8.

Sami Marte, Sanna Ylitolonen, Lauri Telkki

LA Anni-Riina Heimonen
1 Katri Simula
2 Venla Lahtinen
3 Miro Kurkela
4 Miisa Parjanen
5                         

Väentupa 4, 27.7.-3.8., k. 9.8.

Raigo Liiman, Janina Anto, Riina Halme

LA Sofia Kuokkanen
1 Aino-Elina Inkinen
2 Paavo Eiden
3 Olivia Kailanko
4 Maija Kuokkanen
5 Tilda Sederholm

Kiipula 5, 27.7.-3.8., k. 23.8.

Katja Kujanpää, Aila Pihlajavesi, Ville Lehomaa

LA Janne Levänen
1 Meri Heikkala
2 Väinö Leppäkorpi
3 Amanda Andersson
4 Kerttu Hänninen
5 Sarlotta Honkanen

Lapin vaellus 2, 26.7.-4.8., k. 5.9.

Jukka Lehti, Sari Vikström-Kivioja, Ulla Kakko

LA                                                                                
1 Kaisa Hakala   
2 Joni Antola      

Hila 3, 3.-10.8. 

Panu Mäkelä, Samu Laaksonen, Taija Tiilikka

LA Aino-Elina Ulmanen           
1 Heidi Lith                                   
2 Tiina Honkanen                      
3 Laura Ramstedt                      
4 Väinö Hynninen                      
5 Roosa Lindberg                       

Kiipula 8, 3.-10.8.                        

Kirsi-Marja Isotalo, Anna Lahtinen, Saku Laaksonen, Ida Tarkamo

LA Ida Kangas
1 Emma Iikonen                        
2 Nora Kuusi              
3 Hannes Kahelin                      
4 Jenni Takamäki                       
5 Venla Lahtinen                                                   

Saaristoripari 1, 29.7.-5.8.

Marja Malvaranta, Pia Härkönen, Lauri Telkki

LA Elisa Eloranta                        
1 Anni Sparre 
2 Safi Akili                                     
3 Charlotta Florström              
4 Julia Ilmo                                   
5 Aino-Elina Ulmanen             

Saaristoripari 2, 5.-12.8.

Martti Rae, Tarja Rae, Matteli
LA Lilly Akili     
1 Amalia Kuukasjärvi
2 Onni Salminen
3 Lotta Karinen
4 Miro Rönnberg
5